LENTILKY 2. ročník

01.03.2017 20:14

5. ZŠ v J. Hradci a PINEC JH 1930 vytvořili pravidelnou soutěž pro děti, které nejsou zapojeny do okresních přeborů ve stolním tenise. Každý měsíc  se setkávají na 5. ZŠ ve formátu „každý s každým“,  aby se projevilajejich houževnatost a vůle po vítězství.

V prosincovém turnaji zvítězil mezi mladšími  Adam Kubín (Studená) a vyrovnal celkový počet bodů na 41, shodně s Davidem Kovářem (JH), se kterým od počátku soupeří o vedení v kategorii.

V kategorii starších ztratil Adam Posel (Tř) dva sety se Šimonem Roubíčkem (JH) a s Karlem Dvořákem (Tř.) v pětisetovém souboji.  Tom Jelínek (JH) sebral  body oběma z JH týmu - Š. Roubíčkovi i Matěji Horáčkovi.

I přes nečekané  výpadky favorizovaných hráčů udržel  prvenství  A. Posel (Tř.).  V celkovém pořadí se za vedoucí dvojicí A.Posel (84) a Š. Roubíček (74) vytvořil vyrovnaný závěs hráčů M. Horáček (49), S. Petrásek (43), A.Brada (43), M. Prášek (43), M. Matějček (41).  Za nimi jsou ti, kteří se občas do těch na předních místech zakousnou, jako T. Jelínek., K. Dvořák, a další a míchají pořadím.

8. ledna 2017: Již čtvrtý lentilkový turnaj a dvě kola před koncem soutěže. Na prvních místech v obou kategoriích bez překvapení, ovšem na dalších místech drobné změny. Nový hráč Vojta Jabůrek v kategorii starších může přinést vítr do posledních kol, stejně tak Martin Matějček, který se vrátil po nemoci a momentálně chybějící Karel Dvořák a Dominik Ingvort z Třeboně, taktéž Tom Jelínek z JH.

19. února 2017: Pátý turnaj na pětce již narýsoval jasné kontury pro poslední lentilkový turnaj 12. března. Ve skupině mladších žáků se strhne bitva mezi Davidem Kovářem (JH) a Adam Kubínem (Studená) o první místo. Mezi staršími žáky má pevnou první pozici Adam Posel (Třeboň) s pěti prvními místy z pěti turnajů. 

—————

Zpět